informacja wizualna

Home » grafika i reklama » informacja wizualna

Dobra informacja wizualna zarówno na zewnątrz, jak i i wewnątrz obiektu musi być prosta, czytelna oraz oszczędna w formie i treści. Poruszając się po piętrach i korytarzach musimy natrafić na spójne informacje – prostsze na początku drogi, a bardziej precyzyjne w miarę zbliżania się do celu. Będzie to prowadzący kolor, wielkość i krój pisma, numer, logo lub inny akcent dostosowany do charakteru wnętrza i architektury. Często monochromatyczne, dyskretne, małe napisy lepiej wpisują się w nowoczesne wnętrze niż nadmiar informacji, strzałek i kierunków zlewających się na planszach i tablicach w kolorową masę. Z upływem lat zmieniają się trendy, moda i nośniki informacji.

Informacje wizualne projektujemy w oparciu o gotowe systemy lub proponujemy indywidualne rozwiązania, które są lepiej dopasowane do potrzeb przyszłego użytkownika i rodzaju obiektu. Obecnie istnieje wiele rodzajów nośników i systemów, które można stosować bezpośrednio lub dostosowywać do naszych potrzeb przez malowanie, uzupełnianie innymi elementami lub zmieniając sposób ekspozycji i montażu.

W okresie dwudziestu lat naszej działalności wykonaliśmy wiele projektów i pełnych realizacji w obiektach przemysłowych, bankowych, urzędach, muzeach, teatrach, hotelach i wielu innych.

Wykonujemy też opisy i oznakowania ekspozycji wystawowych i stoisk targowych. Nasza galeria przedstawia nieliczne wybrane realizacje, które być może będą inspiracją do przygotowania projektów informacji do Waszych wnętrz.