makiety architektoniczne

Od wielu lat wykonujemy rożnego rodzaju makiety dla znanych pracowni architektonicznych i developerów w skalach i wielkościach dostosowanych do potrzeb projektu i Zamawiającego.

Począwszy od prostych modeli koncepcyjnych, bryłowych, monochromatycznych, po bardziej skomplikowane, podświetlane, sterowane pilotem.

W ostatnim okresie wykonaliśmy wiele makiet zbliżonych do redukcyjnych, kolorowych z naturalistyczną zielenią i otoczeniem, które w biurach developerskich wspomagają promocje inwestycji. Realistyczne, kolorowe makiety bardziej przemawiają do wyobraźni przyszłych Klientów ułatwiając sprzedaż mieszkań i domów jednorodzinnych.

W zależności od projektu, skali i życzenia Zamawiającego modele wykonujemy z bardzo zróżnicowanych materiałów. Do budowy wykorzystujemy wszelkiego rodzaju tworzywa sztuczne, drewno, karton. Drobne, filigranowe detale, balustrady, uchwyty i stopnie często wykonujemy z metalu metodą fototrawienia ażurowego. Stosujemy także odlewy z żywic utwardzalnych, dwuskładnikowych, detale z cyny, srebra technicznego lub mosiądzu. Większość elementów przygotowywana jest komputerowo, grawerowana i wycinana za pomocą ploterów laserowych, frezujących, termicznych oraz wydruki 3d.